ابزار راینوپلاستی

ست ابزار رینوپلاستی که برای جراحی زیبایی و پلاستیک بینی استفاده می شود. جدای از دانش، مهارت و تجربه، استفاده از ابزار مناسب پیش نیاز انجام یک عملیات مطمئن است. هدف اصلی در رینوپلاستی مدرن انجام عمل تا حد امکان بدون تروما، جلوگیری از تشکیل اسکار غیرقابل پیش بینی و اطمینان از نتایج خوب پس از عمل در طولانی مدت است.

چکش کاتل

katel

چکش های جراحی در چندین روش جراحی که شامل خراش دادن، برش یا برش استخوان در روش های ارتوپدی است استفاده می شود. پتک برای ضربه زدن یا فشار کنترل شده روی اسکنه یا استئوتومی استفاده می شود.

کورت

Curette

کورت یک ابزار جراحی است که برای خراش دادن یا جداسازی بافت بیولوژیکی یا باقی مانده در یک روش بیوپسی، برش یا تمیز کردن طراحی شده است. از نظر شکل، کورت یک ابزار دستی کوچک است که اغلب از نظر شکل شبیه قلم است. در نوک کورت یک قاشق کوچک، قلاب یا گوگ وجود دارد

speclume

اسپکلوم

اسپکلوم یک ابزار پزشکی برای بررسی روزنه های بدن است که شکل آن بستگی به روزنه ای دارد که برای آن طراحی شده است. در متون قدیمی، از اسپکلوم ممکن است به عنوان دیوپتر یا دیوپترا نیز یاد شود. مانند یک آندوسکوپ، یک اسپکلوم امکان مشاهده داخل بدن را فراهم می کند. با این حال، آندوسکوپ ها تمایل به اپتیک دارند در حالی که یک اسپکلوم برای دید مستقیم در نظر گرفته شده است.

الواتور

الواتور یک ابزار جراحی است که برای بلند کردن فلپ موکوپریکندریال، پریوستوم و سایر بافت های نرم استفاده می شود. این ابزار معمولا در  جراحی بینی و جراحی های مغز و اعصاب استفاده می شود.

فورسپس بایوپسی

فورسپس و یا انبر ابزاری کاملا دستی بوده و برای دریافت و نگه داشتن ابزار دیگر بکار می‌ رود . زمانی از فورسپس بهره‌ گیری می‌ شود که به دلایل عمیق بودن منطقه ی جراحی ، مجبور به استفاده از وسیله‌ ای با دسته ای بلند و جا انگشتی برای فیکس کردن انگشتان خود می‌ باشیم که فورسپس تمام این ویژگی‌ های خاص را دارا می‌ باشد . 

قیچی سینوس

قیچی سینوس نوعی از قیچی های جراحی است که با استفاده از آن بافت در حفره های سینوس را برش می دهند و جدا می سازند.  به صورت کلی تمامی قیچی های جراحی برای برش بر روی پوست و یا بافت های هدف طراحی شدند که با توجه به نوع بافتی که مورد نظر است ممکن است در شکل های گوناگونی یافت شوند.